Sarımsak Şampuanı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Sarımsak Şampuanı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Sarımsak şampuanı, Sarımsağın faydaları kanıtlanmış ve yüzyıllardır her derde dava bir antibiyotik olarak sağlık için kullanılmaktadır. Sarımsak saç, cilt ve vücudun bir fonksiyonu için şifa dağıtan bir reçetedir.

Günümüzde saç sağlığı için kullanılan sarımsak artık şampuanların içine de girdi. Sarımsak içeren şampuanlar tamamen doğal ve saçlar için çok faydalı olduğu uzmanlar tarafından da kanıtlanmıştır.

Sarımsak Şampuanın Faydaları Nelerdir?
 • Sarımsak eski yıllardan günümüze kadar saçlara direkt uygulanabilen şifalı bitkilerin başında gelmektedir. Saç diplerini kuvvetlendirmek, yıpranmış saçları onarmak, saç yapısını güzelleştirmek ve saç dökülmelerini önlemek için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Sarımsağı direkt olarak saçlarına uygulayamayan kişiler için sarımsak şampuanları iyi bir alternatiftir. Sarımsak şampuanı saçlara düzenli uygulandığında kısa sürede fark gözle görülecektir.
 • Sarımsak şampuanları içerisinde barındırdığı vitamin ve yağlar sayesinde saç ve saç derisini kuvvetlendirerek saçlara ekstra bakım sağlar. Çinko ve ısırgan birçok sarımsak şampuanın içeriğinde bulunmaktadır. Bu vitamin ve yağlar saç sağlığı için oldukça önemlidir. Saçlarının sağlıklı uzamasını ve beslenmesini isteyen kişiler bu isteklerini sarımsaklı şampuanlar ile kolaylıkla gerçekleştirebilir.
 • Sarımsak şampuanları saça uygulandığında kişiyi ve çevredekileri rahatsız edecek bir koku yaratmaz. Sarımsak şampuanları %100 doğal ve kokusuz olarak üretilmektedir.
 • Normal hayatta saçlar boya, fön, maşa gibi birçok ekstra bakıma maruz kalır. Bu ekstra bakımlar saçlara oldukça zarar verir ve doğal olarak saçlar sağlığını kaybeder. Dolayısıyla saçlarda dökülme ve kırılmalar başlar. Bu gibi sorunlar sarımsak şampuanları ile kolaylıkla giderilebilir. Saçlarda devamlı dökülme yaşanıyor ve sarımsaklı şampuana rağmen dökülme önlenemiyorsa mutla dökülmenin nedenini öğrenmek için doktora başvurmak gerekir. Saç dökülmesi başka hastalıkların habercisi olarak da ortaya çıkabilir.
 • Sarımsak şampuanları diğer şampuanlara nazaran saçlara karşı daha faydalıdır ve kanıtlanmış hiçbir yan etkisi yoktur. Saça dökülerek masaj yöntemi ile tüm saça yedirilir. Bir süre bekletildikten sonra bol su ile saçlardan arındırılır.
 • Saç derisinde oluşan egzama gibi hastalıklara karşı sarımsak şampuanı fayda sağlar.
 • Sarımsak şampuanı saç kıran tedavisine karşıda olumlu sonuçlar sağlamaktadır. Sarımsak yüzyıllardır saç kıran tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Saç kıran üzerinde sağladığı başarı da kanıtlanmıştır. Sarımsak direkt olarak saça uygulanamadığında tamamen doğal sarımsak şampuanı kullanılabilir.
 • Sarımsak şampuanın içeriğinde A, B, C vitaminleri, kükürt, selenium ve alicin gibi sağlığa faydalı birçok madde barındırmaktadır. Sarımsağın saçlar üzerinde yarattığı etkiler yüzyıllardır bilinmektedir. Sarımsak ve sarımsak şampuanı saçları her türlü zararlı etkenlerden koruyarak güçlenmesini sağlar. Bu nedenle saçlar için kullanılabilecek en doğal ve yararlı bakım ürünü sarımsak şampuanıdır.
 • Yukarıda sayılan vitaminler haricinde sarımsak şampuanları bitkisel yağlar bakımından da zengin içeriğe sahiptir. Isırgan otu, avokado yağı ve zeytinyağı gibi faydalı yağlarda oluşan sarımsak şampuanları bu bitkisel yağlarında etkisi ile saçlarda ekstra bakım sağlamaktadır.
 • Sarımsak şampuanını kısaca özetlemek gerekirse saç çıkartma, saçları uzatma, saç dökülmesini engelleme ve saçları gürleştirmek için kullanılabilmektedir. Sarımsak şampuanından en etkili sonucu alabilmek için en az 3 ay boyunca düzenli kullanılması gerekir. 3 aylık düzenli kullanımlarda hücreleri yenileyerek fark kısa sürede gözle görülecektir.

Sarımsak Şampuanı Yorumları

soru

Cemre

18 Nisan 2024 Perşembe

Sarimsakli şampuanın icinde tuz var mi acaba

Cevap yaz
cevap

Çakmur

26 Ağustos 2018 Pazar

Sarımsaklı şampuan ile saç yıkandığında içinde bulunan sarımsak saçta kötü bir koku bırakır mı. Ve saç dökülmesine, saçta oluşan kepeğe, yine saçta oluşan kırılmalara, saçta yağlanmaya vb. bu gibi saçta bulunan kötü görünen, rahatsız edici, bir sürü sorun oluşturan saç ve saç derisi hastalıklarına iyi gelir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sarımsağın Saça Faydaları Nelerdir?

Sarımsağın Saça Faydaları Nelerdir?

Hamilelikte Sarımsak Yemek

Hamilelikte Sarımsak Yemek

Saç Dökülmesine Sarımsak Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Saç Dökülmesine Sarımsak Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Feridun Kunak Limon Sarımsak Kürü

Feridun Kunak Limon Sarımsak Kürü

Yeşil Sarımsak Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yeşil Sarımsak Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Sarımsak Kaç Kalori?

Sarımsak Kaç Kalori?

Sarımsak Yağı Nasıl Kullanılır?

Sarımsak Yağı Nasıl Kullanılır?

Sarımsak Nasıl Soyulur?

Sarımsak Nasıl Soyulur?

Sarımsak Özlü Şampuan Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sarımsak Özlü Şampuan Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Sarımsak Kokusu Nasıl Gider?

Sarımsak Kokusu Nasıl Gider?

Yabani Sarımsak Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Yabani Sarımsak Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Sarımsak Çayı ile Zayıflama

Sarımsak Çayı ile Zayıflama

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6