Kaş İçin Sarımsak Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kaş İçin Sarımsak Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kaş İçin Sarımsak; Cinsiyet ayırt etmeksizin birçok kişinin kâbusu olan ve en çok korktukları kuşkusuz kaşlarının dökülmesidir. Bundan dolayı, kaşların bakımı ve kaş köklerine gerekli besin takviyesi yapılarak beslenmesi gerekmektedir. Belirtmek gerekirse kaşlar için sarımsak yüz yıllardır kullanılmakta olan ve kimyasal ilaçlara oranla alternatif tıpta, kalıcı bir çözüm sunmaktadır. Hatta günümüzde sarımsak kendini bu alanda ispatladığının en büyük kanıtı ise piyasada bulunan kimyasal ilaçların birçoğunun ham maddesi sarımsaktır.

Kaş Dökülmesinin Önlenmesi İçin Sarımsak

Kaş dökülmesi, ırsi yani genetiktir. %85 oranında genetik olsa da %15 oranında ise belli başlı nedenlerden kaynaklı olarak kaş dökülmesi gerçekleşmektedir. Yani anne babanıza bakarak, benim ailemde kaş dökülmesi yok diyerek bakımların yapılmaması yanlıştır. Genetik olmasının dışında en büyük nedeni vücudun mineral ve vitamin eksikliklerine bağlı olarak saç ve kaş köklerinin güçsüz kalması sonucu dökülmektedir. Sarımsağın en büyük faydası kaşların gürleşmesidir. Yani direkt olarak etkisini çok çabuk göstermesini beklememelisiniz. Şöyle ki kaşlar ne kadar dökülse de aynaya dikkatli bakarsanız kaşlarınızda beyaz olan tüyleri göreceksiniz. Bu tüyler sarımsak yardımıyla zamanla gür çıkacak ve sonrasında çok daha koyu renkte ve sık bir görünüm ile kaşlarınız eski sağlığına kavuşacaktır. Belirtmek gerekirse sarımsak direkt olarak pürüzsüz yani tüy dahi olmayan yerde kaş çıkaracağı gibi durum söz konusu değildir. Böyle bir mucize etki beklemeyin ama özellikle kaşları seyrek olanlarda tam tersi büyük oranda kaşlarda gürleşme gerçekleşecektir. Aynı zamanda daha önce belirtiğimiz gibi kaş köklerinde vitamin eksikliğine bağlı olarak köklerin güçsüz olmasını önleyecek ve köklerin gerekli vitamin ve mineral eksikliğini sarımsak ile gidererek, dökülmeleri önleyebilirsiniz.

Kaş İçin Sarımsak Uygulanışı

Üç farklı şekilde kaşlarınız için sarımsak uygulanabilmektedir. Bunlardan ilki piyasada birçok sarımsak özlü kimyasal ilaçlar ve kremler mevcuttur. Fakat diğer metotlara oranla biraz pahalı olabilmektedir. Diğer metot ise baharatçılarda ve bitkisel ürünler satan birçok yerde bulabileceğiniz sarımsak yağlarını tedarik ederek kaşlarınıza sürebilirsiniz. Son metot ise en ucuz metottur. Direkt olarak bir diş sarımsağı ortadan ikiye ayırarak kaşlarınıza sürmenizdir. Bu diğer metotlara göre zahmetli ve rahatsız kokulara neden olsa da en etkili ve maddi olarak en ucuz metottur. Günlük olarak bu üç metodu da sabah ve akşamları iki defa uygulayabilirsiniz. Gün içerisinde çok fazla sürmemeye dikkat ediniz. Aksi takdirde cildinizde çok ciddi tahrişlere neden olabilir.

Kaş İçin Sarımsak Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Popüler İçerikler

Haber Bülteni

Sarımsak Tansiyonu Nasıl Etkiler?

Sarımsak Tansiyonu Nasıl Etkiler?

Yabani Sarımsak Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Yabani Sarımsak Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Sarımsak Nasıl Yetiştirilir?

Sarımsak Nasıl Yetiştirilir?

Sarımsak Üretimi Sarımsağın Faydaları Nelerdir?

Sarımsak Üretimi Sarımsağın Faydaları Nelerdir?

Sarımsak Turşusu Tarifi ve Malzemeleri

Sarımsak Turşusu Tarifi ve Malzemeleri

Sarımsak Kokusu

Sarımsak Kokusu

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6