Limon Sarımsak Kürü Zararları Nelerdir?
18 Haziran 2024 Salı

Limon Sarımsak Kürü Zararları Nelerdir?


Limon sarımsak kürü, doğal içeriklerden oluşan ve birçok sağlık yararı sunduğu iddia edilen bir karışımdır. Ancak, bu kürün bazı kişiler için zararlı olabileceği de unutulmamalıdır. Özellikle düşük tansiyonu olan bireyler için bu kürün kullanımı önerilmez, çünkü limon ve sarımsak tansiyonu düşürebilir. Bu nedenle, düşük tansiyonu olan kişilerin bu kürü kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışmaları gerekmektedir.

Tansiyon Üzerindeki Etkileri

Kalp, temiz kanı pompalarken atardamarlarda gerilim oluşturur. Kalbin atarken oluşturduğu gerilime büyük tansiyon, gevşerken oluşturduğuna ise küçük tansiyon adı verilir. Her iki tansiyon değerindeki azalma, tansiyon düşüklüğü olarak tanımlanır. Düşük tansiyon esnasında kan basıncını yükseltmek amacıyla kalp hızla çalışmaya başlar ve bu durum kalp çarpıntısına yol açar. Tansiyon düşüklüğü, kalbin yeterince beslenememesine neden olur. Kalp, organlar için yeterince kan, oksijen ve gerekli besinleri taşıyamadığı için kanı yeterli oranda pompalayamaz. Özellikle kronik rahatsızlıkları (diyabet gibi) olan kişilerde organların iyi beslenmesi çok büyük önem taşır.

İlaç Etkileşimleri

Limon sarımsak kürü, bazı ilaçlarla etkileşime girebilir ve bu ilaçların etkisini değiştirebilir. Özellikle kan sulandırıcı ilaçlar kullanan kişilerin bu kürü kullanmaması önerilir. Ayrıca, düzenli olarak ilaç kullanan kişilerin limon sarımsak kürünü kullanmadan önce mutlaka doktorlarına başvurmaları gerekmektedir. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde ise hemen doktora danışılmalıdır.

Faydaları ve Zararları

Limon sarımsak kürü zararları olduğu kadar birçok faydası da bulunmaktadır. En çok kalp ve damar tıkanıklığı problemlerine iyi geldiği bilinen bir kürdür. Kalp ve damar tıkanıklıklarında, kireçlenmelerde çok faydalıdır. Vücudu toksinlerden arındıran bir etkisi vardır. Yüksek kolesterole ve yüksek tansiyona iyi gelir. Şeker hastalığına iyi gelmekle birlikte, şeker düşürücü etkileri bulunmaktadır. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir ve her türlü alerjiyi, özellikle de damarsal kökenli ve strese bağlı cilt alerjilerini tamamen yok eder. Kanser hastalıklarına karşı vücudu korur.

Kimler Kullanmalı, Kimler Kullanmamalı?

Düşük tansiyonu olan kişilerin ve düzenli olarak ilaç kullanan kişilerin mutlaka limon sarımsak kürünü kullanmadan önce doktorlarına başvurmaları gerekir. Limon sarımsak kürü tansiyonu daha da düşürdüğü için zararları olabilmektedir. Aynı zamanda kan sulandırıcı ilaç kullanan hastaların da kullanmaması gereken bir karışımdır. Bu kürü kullanan kişilerde beklenmeyen bir etki görüldüğünde mutlaka doktora danışılması gerekir.

Sonuç

Limon sarımsak kürü, birçok sağlık yararı sunan doğal bir karışımdır. Ancak, düşük tansiyonu olanlar ve belirli ilaçları kullananlar için zararlı olabilir. Bu nedenle, bu kürü kullanmadan önce mutlaka bir sağlık profesyoneline danışılmalıdır. Her bireyin sağlık durumu farklı olduğundan, kişisel sağlık koşullarınıza göre hareket etmek en doğrusudur.

Limon Sarımsak Kürü Zararları Yorumları

soru

ebru

25 Nisan 2024 Perşembe

bende bu kürü yaptım 2 hafta kullandım ve ara verdim cünkü vucudumda yanık gibi lekeler cıktı umarım gecer midede yada herhangi bir sorun yok ama lekeler beni korkuttu ve kilo kaybımda oldu lütfen baska arkadaslarda varmı böyle sorun ? cildiyeye gidicem 2 hafta bekliycem umarım gecer ve tekrardan başlıyam bu küre ...

Cevap yaz
cevap

Mehib

05 Eylül 2018 Çarşamba

Merhaba Ebru hanım sarımsak bildiğimiz üzere hemen hemen her derde devadır bununla birlikte limonun vitamiyle buluşunca mucize bir karışım çıkıyor. Sarımsak ciltte yanık lekesi gibi lekeler oluştura biliyor ama korkmayın bu lekeler zamanla geçecektir böyle bir zararı oldıysa bu kürü kesebilirsiniz bu size fayda sağlıyacaktır cildinize iyi gelecek krem kullanabirsiniz.

cevap

Dilkeste

25 Ağustos 2018 Cumartesi

Limon Sarımsak kürü sağlık açısından oldukça faydalı bir özelliğe sahiptir. Ancak bu iki mineral deposu besinin etkileşmesi sonrasında bir takım yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Kimi hastalar üzerinde bu kürün kullanılması sonrasında uzun süreli cilt lekeleri oluştuğu gözlemlenmiştir. Bu nedenle uzman hekime konu bildirilmeli ve belirtilen ölçüler doğrultusunda kür kullanılmalıdır.

soru

Ali Öçalan

27 Nisan 2024 Cumartesi

Ben denedim iki gün kullandım bogazımda kuruluk ve yutkunduumda ağrı var.Doktora gideceim.

Cevap yaz
cevap

Abdülhamid.

31 Ağustos 2018 Cuma

Merhaba Ali bey. Gerek sarımsağın gerekse limonun sağlık açısından birçok fayda sağladığı herkesin malumudur. Ama bazı kişilerde büyük bir şifa kaynağı olan limon sarımsak kürü bazıların da ise ters etki yapabilir. Bu yüzden kullanmadan önce muhakkak bir doktor nezaretinde danışılarak kullanılmalıdır. Bilhassa kalp ve tansiyon hastaları buna itina göstermeleri gerekir.

soru

Seher

21 Mayıs 2024 Salı

Bende dün içtim.midem berbat.acaba tok karnına mi içsek

Cevap yaz
cevap

Cennet

11 Eylül 2018 Salı

Seher hanım limon sarımsak kürünün sağlık açısından bir çok faydası olmasına rağmen bir kısım bileşenlerden dolayı bazen yan etki oluşturabilmektedir. Aç karnına alınması sonrasında midede reflü oluşmasına neden olmuştur. Siz tüketirken tok karnına almanız gerekiyor. Sağlık için kullanılan bu ürünün bilinçsiz kullanılması ciddi sağlık problemlerini yanında getirebilir.

soru

Ted

15 Nisan 2024 Pazartesi

Halsizlik yapti,acaba Neden?

Cevap yaz
cevap

Betim

24 Eylül 2018 Pazartesi

Merhabalar, düşük tansiyonlu insanlarda tansiyonu daha da düşürmektedir. Düşük tansiyon kalbin yeteri kadar beslenememesi anlamına gelir.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sarımsak saç uzatır mı?

Sarımsak saç uzatır mı?

Zeytinyağı Sarımsak Maskesi

Zeytinyağı Sarımsak Maskesi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sarımsak Tohumu

Sarımsak Tohumu

Sarımsak Turşusu Tarifi ve Malzemeleri

Sarımsak Turşusu Tarifi ve Malzemeleri

Sarımsak Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Sarımsak Çorbası Tarifi ve Malzemeleri

Sarımsak Nasıl Yetiştirilir?

Sarımsak Nasıl Yetiştirilir?

Sarımsak Yutmanın Faydaları Nelerdir?

Sarımsak Yutmanın Faydaları Nelerdir?

Güncel

Sarımsak Dikimi Ekimi ve Bakımı

Sarımsak Dikimi Ekimi ve Bakımı

Güncel

Sarımsak Zayıflatır mı?

Sarımsak Zayıflatır mı?

Güncel

Sarımsağın Cilde Faydaları Nelerdir?

Sarımsağın Cilde Faydaları Nelerdir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6