Limon Suyu Sarımsak Tarifi ve Malzemeleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Limon Suyu Sarımsak Tarifi ve Malzemeleri

Limon suyu sarımsak, özellik ile rus doktorların tavsiye ettiği kalp ve damar hastalıkları reçetesi mucizevi sonuçlar vermektedir. Bitkilerle doğal tedavi yöntemine son derece önem veren rus tıp dünyası bu formülü yüzlerce yıldır kullanıyor veya son derece başarılı sonuçlar elde etmektedir. Limon suyu veya sarımsakla yapılan karışım, damar sertlikleri, damar yağlanması, damar tıkanıklıkları veya tansiyon gibi sorunlarsa kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır.

Türkiye'deki bazı doktorlarsa hastalarına bu formülü önermektedir
 • 2 litre su katılmamış sıkılmış limon suyu
 • 40 diş soyulmuş veya ezilmiş sarımsak biliyorsunuz Çin malı sarımsaklar ortada kol gezmektedir. Kendi bahçenizde yetiştirdiğiniz sarımsakları kullanarak bu karışımı yapabilirsiniz. Ağzı sıkı kapatılan koyu renkli, ışık almayan ve bir cam kavanoz tavsiye edilmektedir.
Limon suyu sarımsak nasıl yapılır?

2 litrelik kavanoz veya pet şişeyi dolduracak kadar limon satın alınmalıdır. Tabii bahçenizde varsa oradan da toplayabilirsiniz. Limonların suyunu iyice sıkıp şişeye dodurulmalıdır. Soyulmuş 40 diş orta boy sarımsağı yıkamadan veya ezerek limonun içine atarak şişenin kapağını sıkıca kapatılmalıdır. 25 gün boyunca normal ve serin bir yerde tutun ya da her gün birkaçkez çalkalanmalıdır. Yaklaşık 25 gün sonra sarımsaklar limon suyunun içinde eridiğini göreceksiniz.

25 gün sonra hazır hale gelen karışımdan her sabah kahvaltıdan yarım saat önce kadar yarım çay bardağı içiniz. Bunu her gün düzenli bir şekilde veya mümkünse aynı saatlerde yapınız. Bu karışımın içerisine asla başka bir madde şeker, tuz ve benzeri katmayınız.

Limon suyu sarımsağın kanıtlamış faydaları nelerdir?
 • Tüm damar iltihaplarını tedavi ediyor, tıkanan damarları da açıyor, damar sertliklerine veya hipertansiyonu önlemektedir.
 • Kolesterol veya lipidi düşürüyor, zararlı yağlarınsa yakılmasını sağlıyor, kilo verdiriyor, vücüdda olan şeker oranını dengeliyor ve pankreasın yenilenmesini sağlamaktadır. Özellik ile şeker hastalarının kullanması tavsiye edlmektedir.
 • Böbrek veya safra taşlarını eritiyor, idrar söktürüyor, vücutta olan şişkinliği yok ediyor veya dokularda ödem oluşmasını engellemektedir.
 • Helycobeacter pylori adlı ülser mikrobunu öldürerek mide veya onikiparmak bağırsağı ülserinin kesin tedavisi yapılmaktadır.
 • Tüm romatizmal iltihabı önlüyor, her türlü romatizmal ağrıları dindiriyor, kireçlenmeyi önlüyor ya da eklem yüzeylerinin yenilenmesini sağlıyor veya her türlü ağrıyı kesmektedir.
 • Beyin hücreleri veya tüm sinir sistemlerini yenilemektedir. Sinirdeki aksiyon potansiyelini düzenleyip ileri refleks hızını arttırıyor, felç veya inme riskini azaltmaktadır.
 • Vücudun bağışıklık sistemini son derece mükemmel hale getiriyor veya her türlü alerjiyi özellikle ile damarsal kökenli veya strese bağlı cilt alerjilerini kökünden engellemektedir. Kanser oluşumlarına karşı tüm vücudu korumaktadır.

Limon Suyu Sarımsak Yorumları

soru

sıdıka yılmaz

09 Mayıs 2024 Perşembe

bu karışımı kahvaltıdan önce içeceğiz.
peki kokusu için alınabilecek bir önlem var mı?

Cevap yaz
cevap

İpek

08 Eylül 2018 Cumartesi

Sabah saatlerinde içmeniz halinde koku sorunu oluşabilir. Bunun için de nane kullanmanızı önerebilirim. Ayrıca gece yatmadan önce limonsuyu ve sarımsak tüketirseniz sindirim sisteminizi de olumlu yönde etkileyecektir. Sabah uyandığınız zaman da koku sorunuyla karşılaşmazsınız.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Sarımsak Zayıflatır mı?

Sarımsak Zayıflatır mı?

Zeytinyağı Sarımsak Maskesi

Zeytinyağı Sarımsak Maskesi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır?

Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır?

Sarımsak Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Sarımsak Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Sarımsak Tansiyonu Düşürür Mü?

Sarımsak Tansiyonu Düşürür Mü?

Sarımsağın Cilde Faydaları Nelerdir?

Sarımsağın Cilde Faydaları Nelerdir?

Sarımsağın Faydaları Nelerdir?

Sarımsağın Faydaları Nelerdir?

Güncel

Sarımsak Dikimi Ekimi ve Bakımı

Sarımsak Dikimi Ekimi ve Bakımı

Güncel

Sarımsak Sosu Tarifi ve Malzemeleri

Sarımsak Sosu Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6